Fue Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, sağlıklı saç köklerinin donör alandan alınarak, başın saçlanması istenilen bölgelerine nakledilmesidir. Saç ekimi, mutlaka alanında uzman bir doktor ve ekip tarafından yapılması gereken komplike bir girişimdir. Saç ekiminde sağlıklı ve güvenilir bir süreç ve sonuç sağlanması için, kişiye özel bir tedavi geliştirilmesi gerekir.

Saç ekiminin steril ve hijyenik bir ameliyathane ortamında yapılması saç ekiminde yaşanabilecek risklerinin en aza indirecektir. Saç ekiminin, uzman ve deneyimli bir cerrah ve profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi, sağlıklı ve başarılı bir sonuç için mutlaka gerekli kriterdir.

Erkeklere özgü olduğu düşünülse de kadınların da zaman zaman karşılaştığı bir problemdir. Günlük olarak 50 ile 100 saç teli arasında dökülme normal sayılır. Bunun üstündeki rakamlarda dökülme söz konusuysa bir uzmana danışılmalıdır. Saç dökülmesi mezoterapi, PRP gibi çeşitli saç tedavileriyle azaltılabilse ya da önlenebilse de yoğun dökülme yaşanmış kişilerde kalıcı çözüm olarak saç ekimi operasyonu gerçekleştirilmektedir.

ACİL DURUMLARDA HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN