FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

En yaygın olarak kullanılan sonuçları en iyi bilinen ve saçlı deride herhangi bir iz veya nedbe dokusu bırakmadan uygulanan saç nakli yöntemidir. Bu teknik dünyada en yaygın olarak kullanılan teknik olmakla birlikte sonuçları itibariyle başarı oranı ameliyathanede yapılıp yapılmaması ve tecrübeli bir ekiple gerçekleştirilip gerçekleştirilmemesiyle ilgili farklılıklar göstermektedir. Literatürel ve pratik olarak başarı oranı çok yüksek olan bir teknik olmasına rağmen, tecrübeli bir ekiple ameliyathanede yapılmaması başarı oranını düşürmektedir.

FUE yöntemi, Follicular Unit Extraction (foliiküler üniteler (köklerin tek tek) alımı) sağlıklı saç köklerinin bulundukları yerden çeşitli aparatlar vasıtasıyla alınması ve sağlıklı saç kökü bulunmayan bölgelere nakledilmesi işlemidir. Bu işlem sırasında genellikle genetik olarak dökülmesi çok daha zor olan ense bölgesindeki kökler tercih edilmektedir. Başın arka tarafındaki sağlıklı saç kökleri alınırken, alım sonrası o bölgede eksikliğe veya kelliğe yol açmamak için kökler belli bir oranda seçilerek toplanır. Bu yöntemde ana kök kaynağı başın arka tarafındaki kökler olmakla beraber, ihtiyacın daha fazla olması durumunda başın veya vücudun (göğüs kılları gibi) başka yerlerinden de alınabilmektedir. Saçın donör alandan alımı sırasında bölge lokal anesteziklerle tamamen uyuşturulur ve hasta hiçi bir ağrı çekmeyecek şekilde işleme başlanılır.

Sağlıklı saç kökleri mikromotor ile özel punch denilen kesici aletler kullanılarak çıkartıldıktan sonra, özel kaplarda teker teker ayıklanarak temizlenir ve ayrılır. Bu aşamada sayım da net olarak yapılmaktadır. 

Ekim yapılacak alan, lokal anestezi ile uyuşturulur ve saçın doğal hattına uygun bir şekilde çok özel hesaplamalar yapılarak kanal açma işlemi gerçekleştirilir. Kanal açma işlemi saç naklinin en önemli aşamalarından birisidir. Saç hattı ve saçın çıkış açısı çok iyi bir şekilde hesaplanmalı ve kanal ona uygun olarak ve çok sık olacak şekilde yapılmalıdır. Bu noktada modern ekipmanların yardımı dışında saç nakil ekibinin tecrübesi de çok önemli rol oynamaktadır. 

Kanal açılması sonrası son aşamaya gelinir ve tek tek alınarak ayrıştırılan sağlık saç kökleri yine tek tek kanallara yerleştirilir.

Saç nakli olan misafirimiz bundan sonrasıyla ilgili süreçte ne yapıp ne yapmayacağı konusunda detaylı olarak bilgilendirildikten sonra ilk yıkama tarihi belirlenir ve tekrar buluşularak ilk yıkaması yapılırken, yıkamanın nasıl yapılacağı ve nelere dikkat edilmesi gerektiği uygulamalı olarak gösterilir.

HairForce Akademi misafirleriyle, herhangi bir konuda destek, yardım istedikleri taktirde 24 saat ulaşabilecekleri tüm erişimlere sahip bir şekilde vedalaşılır.

Diğer Teknikler

ACİL DURUMLARDA HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN