PRP Destekli Saç Ekimi

PRP Destekli Saç Ekimi

Saç derisini yenilemek, onarmak ve güçlendirmek için kullanılmak amacıyla kandan alınan materyallerdir. Hastadan 10-20 ml kan alındıktan sonra özel santrifüj ve mikrofiltreleme yöntemleriyle alyuvarlar kandan ayrılarak trombosit (platelet) ve akyuvarlar gibi zengin plazma materyalleri elde edilir. Trombositler zarar görmüş dokuyla etkileşime geçtikleri anda aktive olarak doku onarıcı birçok etmen salgılar. Bu zengin materyaller saç kaybını önlemeye yardımcı olduğu gibi saç ekimi sonrasında iyileşme sürecini de kısaltır.

PRP Destekli Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Hekiminiz sizden aldığı kanı gerekli evrelerden geçirir ve sonra elde ettiği PRP’yi saç köklerine enjekte eder. Tüm işlem yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanır. Uygulanan bölgede doku gelişmesi başlar, zarar görmüş zayıf kıl kökleri onarılır ve bu köklerden yeni güçlü saçlar oluşmaya başlar. Hem kadınlarda hem de erkeklerde oldukça tatmin edici sonuçlar doğuran bir uygulamadır. Mikromotor yöntemiyle ekilen saçlardan, bir diğer değişle Mikrofue tekniğiyle ekilen saçlardan güzel sonuç elde edebilmek için saç ekiminden sonra uygulanması önemle tavsiye edilir.

PRP'nin avantajları nelerdir?

Ürün, hastanın kendi kanından elde edildiği için vücudun maddeyi reddetmesi, kan yoluyla hastalık bulaşması veya alerji gibi sıkıntılar ortaya çıkmaz. Ürünün içeriği sayesinde uygulanması sırasında enjeksiyonun yapıldığı noktalar kısa sürede iyileşir. Yeni kolajen üretimi ve yeni damar gelişmesi sağlanır. Dokulardaki hasarlar giderilir ve yeni dokular içerdiği büyüme hormonu sayesinde oluşmaya başlar. Ayrıca hormonlar vitaminler gibi birçok besleyici faktöre sahiptir. Uygulama şekli çok kolaydır.

Saç Ekimi operasyonu esnasında veya sonrasında uygulanan, saç köklerini – saç derisini yenilemek, onarmak ve güçlendirmek için yapılan bir işlemdir PRP tedavisi. Özel santrifüj ve mikrofiltreleme yöntemiyle hastadan alınan kan ayrıştırılır ve zengin bir plazma materyali elde edilir. Bu plazmanın onarıcı gücü çok yüksektir. Bu yöntem ile saç kaybını önlemeye ve iyileşme sürecinin hızlanmasına yardımcı olur.

Diğer Teknikler

ACİL DURUMLARDA HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN