Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Saç ekim işlemi yaptırmak isteyen birçok kişi saçın tıraşlanması gerektiğini öğrendiğinde operasyondan vazgeçer. Saç ekimi operasyonlarında kişilerin traşlı bir kafa ile göz önüne çıkmak istememektedir. Saç ekimi esnasındaki bu tıraş olma sorununu ortadan kaldırmak için plastik cerrahide çeşitli yöntemler denenmiştir. Amaç hastalara saç ekimi sonrası iyileşme sürecinde olduğu kadar saç ekimi sırasında da hastalara rahat bir süreç sunmaktır. Hasta için doğal bir görünüm oluşturulmasının yanı sıra hastaların iş ve sosyal hayatlarına en kısa zamanda dönmelerinde de çok büyük bir önem taşımaktadır.

Birkaç yıl öncesine kadar geleneksel saç ekiminde saç köklerinin alınacağı ve ekim yapılacak bölgenin komple tıraşlanması gerekiyordu. Bu toplum içerisinde yarısı tıraşlanmış saçla gezmek durumunda kalan hastalar için hiç de kolay bir durum değildi. Hatta saç ekimi yaptırmak isteyen birçok kişinin işlem sırasında donör bölgenin tıraşlandığını öğrendiklerinde prosedürden vazgeçtikleri de çok sık görülen bir durumdu. Tıraşsız Saç Ekimi tekniği, işte bu problemi ortadan kaldırmak üzere geliştirilmiş yeni bir tekniktir.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tıraşsız Saç Ekimi yaptırmak isteyen kişilerin ameliyattan önce saçlarını biraz uzatmaları gerekir. Bu izlenilen yol donör bölgenin işlem yapılmaya gerek olmayan saçların arasına saklanması sağlanır. İlk aşamada greftlerin alınacağı bölge belirlenir. İkinci aşamada cerrah, ekibin yardımıyla mümkün olan en az etkiyle belirlenen greftleri alır. Sonraki aşamada da alınan greftler ekilmeye hazır hale getirilir. Son aşamada ise saç ekim işlemi doğal görüntü oluşturulacak şekilde tamamlanır.

Tıraşsız FUE tekniği ile 2 seansta ortalama 4.000 civarında saç kökü ekilebilir. Her bir greftte 1 ila 3 arasında saç kökü çıkabilir. FUE tekniğinde kullanılan aletler ve teknikler sayesinde ekilen saç köklerinin tutma oranı artırılabilir. Altın iğneli uçlar, mikromotor tekniği gibi plastik cerrahideki gelişmeler sayesinde saç ekimi işleminin başarısı her geçen gün daha da artmaktadır. 

Saç ekimi işleminde operasyonun süresi ekilen greft sayısına, işlemi yapan uzman hekime ve kliniğin teknolojik ekipmanına göre değişiklik gösterir. Ancak bu prosedür normal FUE tekniğinden biraz daha zor olduğu için çok zaman ve emek ister. Bu nedenle tıraşsız tekniklerin ücretleri birçok klinikte tıraşlanan tekniklere göre biraz daha yüksektir. Ancak sağlayacağı rahatlık düşünülünce tıraşlama nedeniyle saç ekimini erteleyen birçok hasta için oldukça cazip bir fırsattır.

Tıraşsız Saç Ekimi’nin Faydaları Nelerdir?

• Günlük aktivitelere daha çabuk dönüş 

• Donör bölgenin hızlıca kapanması 

• Saçlarını kestirmek istemeyen kadın ve erkeklere FUE tekniğinin uygulayabilmek 

• Önceden FUT tekniği yaptırmış kişilere yara izleri görünmeksizin FUE tekniği yaptırma şansı tanımasıdır.

Diğer Teknikler

ACİL DURUMLARDA HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN